Czy takie skoki glikemii powinny nas martwić?

Witam.Mam pytanie dotyczące skoków glikemi w cukrzycy typ 1.wyszlismy że szpitala po 9 dniach pobytu po szkoleniach.dwie doby były umiarkowane w glikemi.natomast w sobotę zaczęły się wahania.i zastanawiamy sie gdzie popełniamy błąd staramy się podawac zbilansowane posiłki odbywamy spacery ale bez większych wysiłków i dziś np glikemia na godz 19 skończyła nam do 230 mg.i trochę nas to zdziwiło Proszę o.porade czy takie skoki na początku nie są niczym nowym A może jakiś błąd się wkradł w obliczaniu insuliny.

Aby się zorientować co się dzieje należy prowadzić dokładny dziennik. Zapisywać posiłki, ważyć produkty i obliczać ilość węglowodanów.

Zapisywać dawki insuliny, korekty. Zapisywać aktywność fizyczną i inne ważne kwestie.

Informacje powinny być analizowane na wizytach z diabetologiem.