Jak szybko można zajść w ciążę po laparoskopii?

Witam serdecznie,
27 listopada, 5 tyg. temu miałam laparoskopię usunięcia ciąży pozamacicznej wraz z kawałkiem lewego jajowodu, teraz mam kłucie w prawej stronie i ból pleców, używamy z mężem prezerwatyw, a dwa razy globulki P***, czy możliwe, że to ponowna ciąża?
Już teraz po laparoskopii miałam krwawienie 10 dni, od 1 grudnia. Jak szybko jest możliwość zajścia ponownego w ciążę.
Proszę o poradę

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie!
Przyczyn bólu podbrzusza jest wiele i bez badania nie można określić jego etiologii. Wskazana jest zatem konsultacja z Pani lekarzem. Ze względu na występowania bólu po stronie przeciwnej do strony operowanej nie ma powodu do obaw o późne powikłania operacji.
Zajście w ciążę możliwe jest wraz z powrotem owulacji, a zatem skoro u Pani była już pierwsza miesiączka, to należy zakładać, że jest Pani znowu płodna. Starania o dziecko sugerowałabym jednak przełożyć na co najmniej za 3 miesiące, kiedy Pani gospodarka hormonalna unormuje się po poprzedniej ciąży.
Jeżeli stosują Państwo antykoncepcję zgodnie z instrukcjami, ciążę z dużym prawdopodobieństwem można wykluczyć.
Pozdrawiam