Jak uratować ząb z brązowym korzeniem?

Dzień Dobry, mam dopiero 18 lat, ale strasznie zaniedbałam swoje zęby, ostatnio piąty ząb u góry skruszył mi się w połowie i w lusterku zauważyłam że ten korzeń jest brązowy. Wizytę mam dopiero za pare dni, ale jestem ciekawa czy dałoby radę go jakoś uratować?

W tej sytuacji należy wykonać zdj. RTG, żeby ocenić czy istnieje możliwość odbudowy protetycznej na tym korzeniu, czy jest juz na tyle zniszczony, że jedynym rozwiązaniem będzie usunięcie-wówczas należy rozważyć uzupełnienie braku zęba przy pomocy mostu lub implantu.