Jak ustala się dawkę Letroxu?

Witam, czy ustalając dawkę Letroxu/Euthyroxu trzeba brać pod uwagę masę ciała i ilość spożywanych kalorii ? Pytam bo moja waga jest w dolnej granicy normy i jem dość niedoborowo kalorycznie a zwiększono mi dawkę Letroxu i czuję się gorzej niż na dawce mniejszej. Czy może to być spowodowane zbyt dużą dawką ? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Dawkę leku powinien ustalić Pani lekarz prowadzący. Skoro czuje się Pani gorzej na większej dawce, to sugeruję wizytę u tego lekarza. Pozdrawiam!