Co zrobić w przypadku niedowagi?

Błagam, pomocy. Od paru lat zmagam się z niedowagą, przy wzroście 160 ważę niewiele ponad 40 kg. Nic nie działa, jem dużo, piłam również massgainery aby zwiększyć ilość spożywanych kalorii. Czy coś jeszcze pomoże? Tabletki, bądź przyjmowanie hormonów?

Witam,
Najpierw należałoby zacząć od obliczenia ile zjada Pani kcal w ciągu dnia. Być może, tylko wydaje się Pani, że zjada Pani odpowiednią ilość kalorii potrzebnych do przytycia. Może być również tak, że Pani wydatek energetyczny jest tak duży, że spala Pani większość przyjmowanych kalorii. Najlepiej jeśli uda się Pani do dietetyka, który pomoże ustalić Pani zapotrzebowanie. Na pewno proszę zrezygnować z pomysłu brania tabletek lub hormonów-przyrost masy ciała można uzyskać odpowiednią dietą i treningiem.
Pozdrawiam serdecznie,
Maja Czerwińska-Rogowska
Dietetyk Gryfice