Co może oznaczać problem z szybkim metabolizmem?

Witam Mam 169 cm wzrostu, waze 53 kg i prawdopodobnie mam szybki metabolizm, przez co trudno jest mi przytyc nawet 1 kg. Staram się jesc regularnie co 2-3 godziny, jednak robie sie glodna po godzinie lub poltorej, co zmusza mnie do czestszego jedzenia. W czym tkwi problem? Czy jest to spowodowane dorastaniem? Pozdrawiam

Witam, Najpierw należałoby zacząć od obliczenia ile zjada Pani kcal w ciągu dnia. Być może, tylko wydaje się Pani, że zjada Pani odpowiednią ilość kalorii potrzebnych do przytycia. Może być również tak, że Pani wydatek energetyczny jest tak duży, że spala Pani większość przyjmowanych kalorii. Najlepiej jeśli uda się Pani do dietetyka, który pomoże ustalić Pani zapotrzebowanie. Pozdrawiam serdecznie, Maja Czerwińska-Rogowska Dietetyk Gryfice