Jak usunąć nerwiaka, by nie odrastał?

Miałem nerwiaka podskórnego, a przy tym zrobiło mi się przebarwienie z boku czoła. Nerwiak został usunięty i znowu odrósł. Czy jest możliwość usunięcia go, aby nie odrastał?

MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam Pana serdecznie, powodzenie zabiegu, a dokładniej mówiąc brak wznowy zależy od etiologii, czyli przyczyny wystąpienia takiej zmiany. Nerwiaki najczęściej są manifestacją choroby genetycznej. Rozpoznanie nerwiakowłókniakowatości ustala się na podstawie charakterystycznych objawów klinicznych, radiogramów oraz występowania rodzinnego. Powinny również zostać wykonane badania okulistyczne, audiologiczne, tomografia komputerowa (CT), rezonans magnetyczny (MR) mózgu i rdzenia, testy psychologiczne.

Nerwiakowłókniakowatość leczona jest objawowo. Duże zmiany skórne wywołujące ucisk lub ograniczające ruchy są usuwane chirurgicznie. Jeżeli przyczyną powstania zmiany nie jest choroba o podłożu w genach, a miejscowe zaburzenia tkankowe zabieg usunięcia powinien przebiec pomyślnie. Co do rokowanie pooperacyjnego tzn szansy na odnowienie się zmiany, nie jestem w stanie tego określić bez dodatkowych badań. Zalecam konsultację z dermatologiem. Proszę pamiętać, iż nie wymagane jest skierowanie, aby skorzystać z pomocy lekarza tej specjalności.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty