Jak wczesną ciążę jest w stanie wykryć test beta Hcg?

Mam 21 lat i obawiam się, że zaszłam w ciążę. Chciałabym się jak najszybciej dowiedzieć czy tak się stało. Czytałam o tym badaniu ale wszędzie był podany inny termin i teraz nie wiem sama.
21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Badanie krwi wykazuje ciążę najwcześniej po 7-8 dniach od zapłodnienia. Najbezpieczniej jest jednak wykonać je po10 lub więcej dniach od owulacji (a nie od dnia w którym doszło do stosunku, gdyż owulacja i zapłodnienie mogą nastąpić nawet do 7 dni po dostaniu się plemników do dróg rodnych!).
Pozdrawiam serdecznie!