Jak wspomóc gospodarkę wapniową po operacji tarczycy?

Dzień dobry! Jestem dwa miesiące po operacji tarczycy. Od początku mam problem z poziomem wapnia, który jest na granicy normy lub nieco poniżej. Towarzyszą mi uciążliwe drętwieniea kończyn, mrowienia, skurcze mięśni. Biorę maksymalna dawkę calperosu (calperos 1000 3 x dziennie) i alfadiolu (raz dziennie). Porada lekarza internisty była taka, żebym zadbała o dietę bogatą w wapń (co robię, ale niewiele to daje). Czy jest jakiś inny sposób na rozwiązanie problemu?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że konieczna jest diagnostyka w kierunku tężyczki i pooperacyjnej niedoczynności przytarczyc. wskazana wizyta u lekarza endokrynologa.