Jak wygląda biopsja przy piersiach z silikonem?

Mam wewnątrz piersi guza około 2 cm, ale również mam wewnątrz silikony.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Biopsja piersi w przypadku implantów silikonowych jest możliwa i sposób jej przeprowadzenia nie różni się od zwykłej biopsji (pod kontrolą USG). Należy jednakże koniecznie poinformować o fakcie posiadania implantów lekarza wykonującego biopsję. Fakt przebycia operacji, jaką jest wszczepienie implantów, może utrudniać diagnostykę zmian w piersiach, więc warto, aby biopsję wykonać w ośrodku mającym doświadczenie w tej kwestii.

Pozdrawiam serdecznie