Biopsja piersi i wynik mammografii

mialam biopsje prawej piersi, wyczułam guza mialam mammografie, zdecydowano o biopsji zrobiono ja w obecnosci usg. mialam 3 wstrzykniecia igieł, ale jeden slad jakby takie 2 mm przeciecie. zaklejono mi 3 plastrami na krzyz takimi jak sie stosuje zamiast szwów, potem owinieto mnie bandarzem elastycznym w celu ucisku na 24 godziny. czy to byla biopsja cienko czy gruboiglowa, bo tego mi nie powiedziano, a decyzja zapadła gdy przyszłam na usg i nie wiedziałam ze sa rózne

O rodzaju biopsji musi wypowiedzieć się osoba wykonująca (ślad na skórze może być mylący). Standardem w podejrzeniu guza litego jest wykonanie biopsji gruboigłowej - będzie to ujęte w wyniku badania mikroskopowego.