Czy można wykonać biopsję piersi podczas krwawienia z odstawienia?

Dzień dobry, czy krwawienie z odstawienia (2 dzień) przeszkadza w przeprowadzeniu biopsji piersi?
KOBIETA, 25 LAT 4 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

wydaje się, że decyzję o tym, czy taka procedura medyczna jest możliwa do przeprowadzenia w trakcie krwawienia z odstawienia powinien podjąć lekarz.

Niemniej jednak, krwawienie z odstawienia nie powinno przeszkadzać w wykonaniu biopsji piersi. Biopsja piersi koncentruje się na tkankach piersi, a krwawienie z odstawienia dotyczy układu rozrodczego, dlatego nie powinny one wzajemnie wpływać na siebie. Jako że krwawienie czy to miesiączkowe, czy z odstawienia generuje pewien dyskomfort, to można wziąć pod uwagę ten aspekt. Ponadto z pewnością lekarz wykonujący zabieg musi bezwzględnie wiedzieć o tej sytuacji. Trzeba poinformować lekarza wykonującego biopsję o swoim stanie, aby mógł dostosować procedurę do Pani potrzeb i upewnić się, że nie ma żadnych dodatkowych czynników, które mogłyby wpłynąć na badanie. Zawsze najlepiej jest skonsultować się bezpośrednio z lekarzem wykonującym biopsję, aby uzyskać konkretną poradę i upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań w każdym indywidualnym przypadku. Lekarz może również dać wskazówki dotyczące przygotowania do biopsji, które mogą być pomocne w zależności od sytuacji zdrowotnej.

Zachęcamy zatem do podjęcia rozmowy z lekarzem, aby zabieg był jak najbardziej komfortowy i bezpieczny. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-odstawienia

https://portal.abczdrowie.pl/biopsja-piersi

https://portal.abczdrowie.pl/biopsja

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-czesto-potrzebne-do-potwierdzenia-prawidlowej-diagnozy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.