Jak wygląda i jak długo trwa taki zabieg?

Jak wygląda, czy długo trwa i boli zabieg odbarczenia torbieli zęba cyst permagna maxillaris 13 15? Mam mieć taki zabieg i założone coś co przez dwa lata będzie mi odbudowywać ubytek kostny. Mam wielki stres i boję się tego zabiegu dlatego chciałbym wiedzieć jak to wygląda, trwa, i boli? Już sama punkcja trwała kilkanaście sekund a była bardzo nieprzyjemna...

Bez informacji na temat szczegółów zaplanowanego zabiegu trudno jest odpowiedzieć. Zazwyczaj wszystkie zabiegi chirurgiczne (niezależnie czy chodzi o usunięcie zęba czy wyłuszczenie torbieli) odbywają się w znieczuleniu miejscowym. W przypadku dolegliwości bólowych podaje się kolejne znieczulenie. O czasie trwania zabiegu najwięcej informacji udzieli na pewno lekarz, który ma ten zabieg wykonywać. W zależności od zakresu planowanego zabiegu czas może różnić się o nawet kilkadziesiąt minut.