Jak wygląda leczenie ukruszonego zęba?

Dzien dobry. 6mcy temu ukruszyl mi sie zab. W trakcie leczenia uslyszalam ze zab "jest martwy i bolec nie moze i ktos przy nim robil" (prawdopodobnie w dziecinstwie kojarzy mi sie wielki bol zeba dlugo po leczeniu) zostala zalozona plaba. Ok. 2mcy temu zaba zaczal pobolewac. Po 6tyg. w czasie leczenia stwierdzono kolejna dziurke. Zab zostal wyleczony a ja z inf. ze na zebie sa juz 2duze plaby. Jednak ok. 2dni po tej wizycie pojawil sie bardzo silny bol nocy. Co teraz?Jak moze wyglada leczenie?

Witam!

Nocne bóle z dużym prawdopodobieństwem wskazują na konieczność leczenia kanałowego zęba (lub ponownego leczenia kanałowego, jeśli rzeczywiście leczenie kanałowe zostało przeprowadzone wcześniej, przez innego lekarza). Alternatywą dla takiego postępowania jest usunięcie zęba.

pozdrawiam!