Świąd, powiększone węzły chłonne a leczenie zęba

Witam serdecznie Od jakiegos czasu pojawia sie u mnie swiad skóry.Zaczelo sie to dziwnie,poniewaz najpierw mialam problem z zebem, który w efekcie byl leczony kanalowo(lekarz nadmienil, ze w miejscu zeba znajduje sie nerw,o ile moze miec to cos wspólnego).Zanim to jednak nastapilo,dwa dni po bolu zeba pojawil sie swiad. Czasem w miejscu swedzenia,po drapaniu powstaja czerwone plamy z otoczka.Zauwazylam tez bardziej widoczne wezly pod powierzchnia skory twarzy. Prosze o podpowiedz,co to moze byc?

Witam,
Sugeruję wizytę u swojego lekarza pierwszego kontaktu oraz konsultację dermatologiczną.Rozumiem, że świąd kojarzy Pani z leczeniem zęba, boświąd pojawił się w niedługim czasie po leczeniu kanałowym. Aby wykluczyć sprawy zębowe proszę skontrolować wynik leczenia kanałowego ( najprościej jest wykonać zdjęcie rtg). Czasem występuje nadwrażliwość na leki stosowane do leczenia zębów bądź do znieczulenia.Jednak żeby to zbadać konieczna będzie obszerna diagnoza alergologiczna.
Pozdrawiam,
Joanna Rąpała