Ból zęba a zastrzyk ze znieczuleniem

Witam. Bylam wczoraj u dentysty bo czulam wglebienie w zebie i dyskomfort... Zab niby zostal zaplombowany ale wglebienie jakby nie ruszone, zaplombowany w innym miejscu. Szlam do niej z obawa bo ostatnio po zejsciu znieczulenia zaczal mnie bolec zab i skonczylo sie kanalem a teraz znow to samo mimo ze dentystka zapewniala ze to maly ubytek i nie ma prawa bolec. Moje pytanie. Czy to moze byc spowodowany bol od zastrzyka ze znieczuleniem ?

Witam, samo znieczulenie nie powoduje bólu zęba. Jeżeli rzeczywiście był to mały ubytek to prawdopodobnie ból spowodowany jest przesuszeniem.Gdyby nie ustąpił w ciągu 2-3 dni proszę zgłosić się ponownie do gabinetu. Pozdrawiam