Jak wygląda zabieg usuwania gałki ocznej?

witam. moje pytanie wynika z czystej ciekawosci (pisanie ksiazki). jak wyglada z perspektywy pacejnta usuwanie galki ocznej narzedziami do tego nie przeznaczonymi gdy do tego pacjent jest przytomny i nie dostal zadnego znieczulenia? co boli pacjenta i jakie sa powiklania? czy mozna potem nosic proteze po amatorskim usuwaniu oka? dziekuje i pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odpowiedź na Pana pytanie niestety wykracza poza kompetencje portalu abczdrowie.pl.