Jak wyleczyć bardzo silny trądzik?

Witam, mam 22 lata, jestem mezczyzna i od okolo 3 lat choruje na ciezka odmiane tradziku. Na poczatku wystepowal on tylko na plecach, ale od okolo pol roku nastapilo zaognienie i przerzuty na klatke piersiowa, ktora aktualnie wyglada strasznie. Do tego zaczely mi sie pojawiac pojedyncze krostki na brzuchu. Od 3 miesiecy stosuje terapie izotrytoina, ktora niestety jest zupelnie nieskuteczna, nie widze absuletnie zadnej poprawy!! Waze okolo 100kg a dawki ktore stosuje to ponad 80mg, wiec z tego co sie orientuje dosyc spore, na pewno odczuwa to moj organizm bo efekty uboczne jak najbardziej sie pojawily, a poprawy 0. Do tego na klatce zaczely mi robic obrzydliwe, ropiejace ranki ktore za nic w swiecie nie chca sie goic. Lekarz przepisal mi masc z antybiotykiem, a dokladnie Erythromycine, do tego sterydy, Encorton. Antybiotyk stosuje od 3 tygodni a sterydy od tygodnia, a mam wrazenie ze jest coraz gorzej. Nie wiem co robic, z tego co wyczytalem sterydy przepisuje sie rzadko i to w skrajnych przypadkach, to pewnie przez efekty uboczne, ktore na szczescie jeszcze nie wystapily, choc poprawy dalej 0. Czy powinienem zrobic jakies dodatkowe badania? Dodam ze nie mam stwierdzonej cukrzycy ani zadnej innej choroby przewleklej. Z gory dziekuje za odp. ps : przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze od znajomego a on ma ustawiona anglojezyczna wersje.

Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa . Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia . Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry . Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe .
Można wykonać badania helicobacter pylori , badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa , który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do stosowania skórę .