Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wyleczyć drętwienie lewej strony ciała i zawroty głowy?

Dzień dobry, od marca mam drętwienie lewej strony ciała. Neurolog nie stwierdził nieprawidłowości. Miałam robionynreosnan bez kontrastu, który wyszedł prawidłowo. Jedyną rzecz, która budziła moje wątpliwości to ucisk lewej piramidy przez lewa tętnice kręgową.dwaj neurolodzy wypowiedzieli się, że to nie ma znaczenia. Od miesiąca mam bole głowy w części potylicznej, klucie ucha, bol szczęki i karku. Dostałam leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, ale nic mi nie pomogło. Najgorsze są zawroty głowy po lewej stronie i niepewność ciala po tej stronie. Czy ten ucisk piramidy przez tetnice kręgowa ma znaczenie? Czy to jest niebezpieczne?
KOBIETA, 46 LAT 3 miesiące temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Bóle głowy, zawroty, drętwienia lewostronne; " Badanie MRI GŁOWY bez kontrastu, który wyszedł prawidłowo. Jedyną rzecz, która budziła moje wątpliwości to ucisk lewej piramidy przez lewa tętnice kręgową.dwaj neurolodzy wypowiedzieli się, że to nie ma znaczenia. Od miesiąca mam bóle głowy w części potylicznej, kłucie ucha, bol szczęki i karku. " Czy jest osłabienie lewych kończyn ?? Jaki tryb życia i pracy? Doraźnie przeciwbólowo można przyjąć paracetamol czy ibuprofen ale nie nadużywać! Badanie MRI Głowy Zdjęcia CD MRI Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i objawy, wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy