Jak wyleczyć grzybicę?

Witam, mam 14 lat, od jakiś 5 dni temu zauważyłem na swoim penisie czerwone plamki (dokładniej na żołędzi), już mi się to kiedyś przytrafiło, lecz objawy te minęły po kilku dniach. Na następny dzień, miałem spuchnięty napletek i chyba żołądź, gdyż jakby miałem stulejkę, poza tym wypływał z penisa płyn przypominający ropę. Następnego dnia opuchlizna trochę przeszła i zauważyłem na napletku pełno białych kropeczek, po dokładnym przyjrzeniu się wyglądają jak małe rurki. Dzisiaj już nie mam tej "stulejki", ale penis cały czas jest zaczerwieniony, no i te kropeczki. Tamten płyn wypływał tylko przez jeden dzień. Pojście do lekarza raczej odpada. Pozdrawiam, Damian.

Witam serdecznie.

Bez badania lekarskiego nie da się postawić rozpoznania i zalecić odpowiedniego leczenia. Objawy, które Pan opisuje, mogą sugerować infekcję grzybiczą, ale również podobne objawy mogą pojawić się w przypadku zakażenia innymi patogenami (np. chlamydia, wirus opryszczki) lub być objawem alegii. Czasami zwiazane są z niedostateczną lub nadmierną higieną. Zachęcam do wizyty u lekarza (u lekarza rodzinnego lub dermatologa), który postawi diagnozę i wdroży leczenie.

Pozdrawiam.