Jak wyleczyć opryszczkę wokół ust?

Prosze o pomoc bo sredno raz w miesiacu mam wokol ust chrostki/opryszczka i zaden lekarz ktoremu o nich mowie udaje ze nie ma zadnego problemu. Glownie mam je przed miesiaczka nigdy wczesniej tak nie mialam, czy da sie to wyleczyc i jaka jest przyczyna.

Lek. Katarzyna Szymczak

Przyczyną jest wirus, który uaktywnia się w czasie osłabienia odporności, u Pani w trakcie miesiączki. Do leczenia można stosować maści i plasterki z heviranem, do rozważenia terapia doustna przez dłuższy okres lekiem przeciwwirusowym.
Pozdrawiam