Jak wyleczyć opryszczkę na ustach?

Witam mam problem z opryszczką na ustach badania na krew nic nie wykazały, jak leczyć? Jak unikać? proszę o porady
ponad rok temu

Przyczyną występowania opryszczki jest wirus, a jeśli infekcje się powtarzają świadczy to o spadku odporności. Należy zastosować zalecona przez lekarza doustną kurację specjalnym preparatem przeciwwirusowym, który jednocześnie przywróci odporność. Leczenie zewnętrzne jest mało skuteczne i nie zapobiega nawrotom.