Jak ustrzec się przed opryszczką?

Biorę ślub w kwietniu a jednocześnie całe życie cierpię na opryszczkę :/ Ewidentnie wychodzi, jak jestem osłabiona... Boję się, że wyskoczy i zrujnuje mi dzień - czy da się przed nią jakoś ustrzec?

Witam Panią,

Powinna Pani zadbać o zdrową i zrównoważoną dietę, odpowiednią ilość snu. Należy także zastanowić się nad zastowaniem technik relaksacyjnych, które redukują stres (odpowiedzialny m.in. za spadek odporności). Jeśli chce mieć Pani pewność, że opryszczka Pani nie zaatakuje w tym jakże ważnym dniu, może Pani zastosować acyklowir, który można stosować w profilaktyce zakażeń wywołanych przez wirusa opryszczki.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz