Jak leczyć opryszczkę u 3-letniego dziecka?

Czym posmarować opryszczkę dziecku 3.5 lat ? Często ma opryszczkę wokół ust górna i dolna warga

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Opryszczka jest dość uciążliwą przypadłością, występującą zarówno wśród dzieci, jak i osób dorosłych. Istnieje wiele metod walki z tą dolegliwością, jednakże wiele zależy od wieku oraz chorób współtowarzyszących.

Opryszczka jest chorobą wirusową, wywołaną przez wirus z grupy Herpes. Należy podkreślić, że wirus ten jest wysoce zaraźliwy. W przypadku pierwszego zarażenia tym wirusem, pozostaje on w uśpieniu w organizmie do końca życia. Uaktywnia się w momencie obniżonej odporności, głównie w sezonach przeziębieniowych.

Obecnie istnieje wiele preparatów przeznaczonych do miejscowego leczenie wirusa opryszczki, również u dzieci. W aptekach jest wiele preparatów w postaci maści oraz żelu do stosowania na daną zmianę, a także plasterki przyklejane bezpośrednio na opryszczkę. Często przepisywane są doustne środki przeciwwirusowe, aby przyspieszyć proces leczenia.

W związku z odległością, trudno jest jednoznacznie doradzić Pani preparaty lecznicze, które najbardziej sprawdziłyby się dla dziecka. Proponujemy, więc wizytę u lekarza pediatry, aby dobrał właściwe leczenie.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://zdrowie.parenting.pl/leczenie-opryszczki-u-dzieci

https://portal.abczdrowie.pl/opryszczka-u-dzieci

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.