Przyczyny ciągłego zakażenia opryszczką

Witam,trzy a nawet cztery razy w roku dostaję opryszczkę,w jamie ustnej i na ustach,i dodatkowo coś się dzieje też z oczami jest to uczucie piasku w oczach,ropieją i bardzo łzawią.te dolegliwości trwają czasami do dwóch tygodni.Byłem z tym u lekarza rodzinnego,wypisał mi leki do pędzlowania jamy ustnej Dentosept A i na oczy Zuma.Te leki dają trochę ulgi,ale to jest bardzo powolne leczenie.Bardzo proszę o pomoc lub dobrą poradę jak walczyć z tym dokuczliwym z chorzeniem. Wiesław

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nawracanie opryszczki jest wynikiem faktu, że wirus opryszczki jest wirusem latentnym, który bytuje w zwojach nerwów czuciowych. W przypadku osłabienia odporności pojawiają się objawy związane z zakażeniem. Jeśli opryszczka nawraca tak często warto pomyśleć o leczeniu przeciwwirusowym.