Zagrożenie częstą opryszczką w ciąży

Jakie zagrozenie ma opryszczka na wardze w ciazy gdy ma sie ja czesto w zyciu? Gdybym dotknela warg i przenioslabym ja na narzady plciowe? W pon ide szybko z tym do ginekologa. Jestem w 13/14tyg. Martwie sie bardzo.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wcześniej miała Pani opryszczkę, nie ma powodów do niepokoju. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem. Proszę dbać o higienę!

Lek. Tomasz Budlewski

Opryszczka na ustach nie ma znaczenia dla ciąży. Natomiast na błonach śluzowych dróg rodnych wpływ ma w czasie porodu. Spokojnie Proszę poczekać na wizytę. Po badaniu lekarz zdecyduje o konieczności lub nie odpowiedniego postępowania.