Jak wyleczyć pokrzywkę demograficzną?

Witam u mnie jak i u syna stwierdzono pokrzywke dermograficzna czy jest szansa zeby wyleczyc ta chorobe na stale badz zaleczyc ja aby sie nie zasilala i mozna by bylo normalnie funkcjonowac? Ja od kilku lat mialam swedzenie skory terazod kilku miesiecy doszlo pieczenie i krosty z osoczem skora jest cala zaczerwieniona....u syna (2,5) narazie jest tylko swedzenie i skory i robia mu sie olamy pod wplywem szybkiej zmiany temperatur boje sie ze bedzie coraz gorzej...bardzo prosze o jakas porade.Pozd

Leczenie polega głównie na terapii lekami antyhistaminowymi (desloratadyna, feksofenadyna, lewocetyryzyna), glikokortykosteroidami, a także lekami stabilizującymi komórki tuczne (to z nich uwalniana jest histamina w procesie reakcji zapalnej).
Może ona trwać nawet kilkanaście miesięcy, ale zwykle jest skuteczna.

Chwilową ulgę przynosi stosowanie delikatnych kremów zawierających mentol.

pozdrawiam