Czy tężyczkę da się wyleczyć?

witam. mam 24 lata i stwierdzono u mnie tężyczkę. moje objawy sprowadzaly sie do mrowienia/dretwienia konczyn poznien mialam wrazenie jakbym ich nie czula, robilo mi sie slabo mialam ataki paniki i leku trzeslam sie cala. Lekarz rodzinny przepisal mi witamine d i wapn ale nikt nie wyjasnil mi tej choroby. chce wiedziec czy to zagraza zyciu czy to da sie wyleczyc. w atakach paniki mam mysli ze zaraz umre ze sie udusze ze na pewno nie tylko taka chorobe mam. doszukuje sie i boje sie

Dzień dobry, tężyczka niestety nie jest uleczalna jednak można a nawet trzeba dbać o odpowiednią suplementację diety, wtedy objawy są minimalne a nawet nie występują. Także to co ważne to zażywanie wapna oraz witaminy D. Również należy unikać stresów. Dbając o to raczej nie powinny pojawić się ponownie tak silne objawy jak miała Pani przed diagnozą.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam właściwą osobą do której powinna Pani pójść jest psychoterapeuta specjalizujęcy się w technikach antystresowych i leczeniu nerwicy i zespołu lęku napadowego.
To bardzo ważne aby Pani to zrobiła. Bo zarówno ataki Paniki jak i tężyczka mają podłoże stresowe.
Tężyczka to choroba spowodowana niedoborem wapnia i magnezu (dlaczego nie dostała Pani magnezu na ogół suplementuje się i wapń i magnez ? ) . Ale
w jaki sposób zdiagnozowano tężyczkę - miała Pani badany poziom wapnia i magnezu ? Jeżeli nie, to to radziłbym jak najszybciej to zrobić bo te symptomy o których Pani pisze mogę występować prze różnego rodzaju zaburzeniach lękowych. NIech Pani nie zwleka. Najlepiej gdyby Pani przyszła do mnie ale ja mam następny wolny termin dopiero za dwa tygodnie Pozdrawiam