Jak wyleczyć schizofrenię paranoidalną?

Witam . Mam 34 lata i choruje na schizofrenie paranoidalna . Obecnie mieszkam za granica . Mam lekarza ktory w ogole nie rozmawia ze mna na temt choroby . Z dnia na dzien moj stan sie pogarsza . Slysze coraz wiecej glosow ktore z przyjaznych zrobily sie agresywne . Wmawiaja mi ze sa moim bogiem ze panuja nad moim cialem . Dostlam silnych lekow . Co ja mam zrobic i jak sie bronic ? Prosze o odpowiedz

Dzień dobry,
Niestety obawiam się, że tej choroby nie da się wyleczyć całkowicie, trzeba brać leki przez całe życie. Radziłabym zmienić lekarza psychiatrę, skoro z tego nie jest Pani zadowolona i poszukać możliwości chodzenia na psychoterapię. Lekarz powinien tak dobrać leki, aby Pani pomóc. Czasami warto rozważyć czasowy pobyt w szpitalu, żeby poprawić swój stan i optymalnie dobrać leki. Psychoterapia (pomoc psychologiczna) pozwala uzyskać wsparcie i lepiej funkcjonować na codzień. Serdecznie pozdrawiam.