Jak wyleczyć swędzenie skóry na nogach?

Witam! Od września zmagam się z alergią/wysypką na nogach. Zaczęło się od swędzących, niewielkich krostek na nogach po goleniu - po użyciu maszynki do golenia/bądź pianki. Następnie owe krostki przerodziły się w swędzące, suche liszaje - tak więc po 2 miesiącach poszłam do dermatologa - przepisała mi maść ze sterydami, szpecące liszaje dość szybko zniknęły. Ale nie zniknął problem - gdyż do dnia dzisiejszego strasznie swędzą mnie nogi - pozostały czerwone plamy, które raz są mniej widoczne, raz bardziej. Skóra jest na nogach bardzo sucha, stosuje już przeróżne metody, ale plamy i swędzenie nadal pozostaje. Już nie mam siły, gdyż to swędzenie przeszkadza strasznie w normalnym życiu, pracy. Dodam, że w międzyczasie złapałam jeszcze wirus (po raz kolejny, po 3 latach, łupież Gilberta), który teraz objawiał się o 90% słabiej. Poszukuje pomocy co mi dolega i jak się z tego wyleczyć? Nie używam już maszynek do golenia, ożywam wyłącznie naturalnych mydeł, olejków do ciała, więc to na pewno wykluczam jako alergen.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety na początek muszę Panią zmartwić, niestety nawet oliwki do ciała mogą być przyczyną alergii.
Jeżeli objawy występują tak długo i nadal nie znany jest alergen, należy zastanowić się czy nie jest konieczne wykonanie badania w kierunku ich ujawnienia. Zdecydować o tym powinien lekarz prowadzący. Jeżeli do tej pory nie korzystała Pani z pomocy alergologa, może czas wziąć to pod uwagę.

Natomiast bez badania nie jestem w stanie powiedzieć czy na pewno opisywane zmiany są pochodzenia uczuleniowego- konieczna jest ponowna wizyta u lekarza rodzinnego lub dermatologa w celu wyjaśnienia pochodzenia dolegliwości.

Jeżeli chodzi o łagodzenie świądu to są dostępne środki farmakologiczne które zmniejszają ten przykry objaw, jednak są one dostępne wyłącznie na receptę.

Pozdrawiam