Jak wyleczyć tę grzybicę?

Dzień dobry. Od operacji żylaków wychodzą mi czerwone plamy które robią się puste w środku. Dermatolog dał mi Travogen oraz Pimafucort. Fajnie po tym schodzi ale zauważyłem że zjem coś słodkiego i wychodzi znowu. Czasem w tym samym miejscu a czasem w nowym. Aktualnie wszystko mi ładnie schodziło ale zjadłem słodycze po tygodniu ostrych treningów i diety. Aktualnie mam na dwóch ramionach oraz zgięciu ręki. Początkowo miałem na boku głowy, policzku. Mój pies też miał jakiegoś grzyba ale zeszlo po pimafucort. Narzeczoną zarazilem ale już jej chyb nie wychodzi. Co to może być? Jakies tabletki by to wyleczyć od środka? Pozdrawiam i dziękuję
MĘŻCZYZNA, 33 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli infekcja grzybicza jest powiązana z operacją, ważne jest, aby podjąć odpowiednie kroki w celu wyleczenia jej i uniknięcia powikłań. W tym przypadku najlepiej skonsultować się z lekarzem, który zajmował się Pana przypadkiem.

Czerwone plamy pojawiające się jako reakcja na słodycze, mogą sugerować różne możliwości. Może to być związane z infekcją grzybiczą lub reakcją alergiczną. Travogen jest lekiem przeciwgrzybiczym, a Pimafucort to maść mająca działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Jeśli odczuwa Pan poprawę po użyciu tych maści, ale powracają one po zjedzeniu słodkiego jedzenia, może to sugerować, że istnieje związek między dietą a objawami i trzeba będzie wyeliminować słodycze przynajmniej na jakiś czas.

Dodatkowo zalecamy udanie się do dermatologa i powtórzenie badań.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/czerwone-plamy-na-nogach-najczestsze-przyczyny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.