Jak wyleczyć zmiany ropne po amputacji?

Witam. Po amputacji połowy kciuka po 8 dniach pojawiła się ropa. od 4 dni mocze kikut w wodzie z szarym mydłem czekam aż przeschnie i psikam antybiotykiem w sprayu. Było lepiej aż do dziś , znowu jest większa ilość. Co zrobić żeby szybciej jej się pozbyć. Kochani doktorzy proszę o poradę

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam udać się na wizytę do lekarza. Prawdopodobnie konieczne będzie zastosowanie antybiotyku doustnego z dobrą penetracją do tkanek miękkich i kości, np. dalacin. Pozdrawiam i życzę zdrowia.