Jak wyspać się po alkoholu?

Witam, czytałem wiele na temat bezsenności po alkoholu i zaburzeniach snu oraz o kacu (którego akurat rzadko doświadczam), ale ciągle nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, takie jak w temacie - jak wyspać się po alkoholu? Bardzo lubię wieczorem napić się piwa i często budzę się w nocy już po jednym, a wcześniej nie piłem alkoholu przez kilka dni. Nie piję przed samym snem, wypijam dużo wody zanim pójdę spać i mimo to 1-2 piwa sprawiają, że cały następny dzień jest do niczego. Czy są na to jakieś sposoby?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Alkohol niszczy struktury mózgu odpowiadające za prawidłowy sen. Ponadto, alkohol w odpowiednim stężeniu (0.3-0.5 promila) wywołuje efekt pobudzający, euforyzujący, co może wpływać niekorzystnie na sen.

Proszę nie pić przed snem - jak rozumiem, w dni, kiedy utrzymuje Pan całkowitą abstynencję, nie ma Pan tego typu problemów.