Czy to uzależnienie od alkoholu?

Mam nerwicę lękowa o obecnie naszła mnie jedna natrętna myśl. Jako nastolatka wpadłam w bardzo złe towarzystwo i piliśmy dużo alkoholu. Miałam bardzo silne lęki w tamtym czasie , naprawdę bardzo silne lęki ,a alkohol piliśmy codziennie. Z powodu leków zaczęłam się leczyć lekami psychotropowymi . Lęki ustąpiły , od tamtego czasu nie piłam już dużo , czasem jakieś imprezy ze znajomymi ,czasem zdarzyło mi się upić , czasem napić się piwa. Nie uciekam od problemów do alkoholu, bardzo często nawet nie mam na niego ochoty. Często ktoś przy mnie pił ja nie miałam ochoty , często alkohol mi nawet nie smakował ,po prostu oddawałam , czasem z chłopakiem lubiłam się napić wina. Ostatnio po rozstaniu przeżywałam bardzo ciężkie chwile ,powróciły lęki ,ale nawet nie przyszło mi na myśl żeby uciec do alkoholu ,nawet przeciwnie ,nie chciałam aby było jeszcze gorzej. Moje pytanie a raczej natrętna myśl w głowie jest takie ,czy jeśli kiedyś piłam bardzo dużo w złym towarzystwoe ,ale teraz pije rzadko to jestem alkoholiczka ? ,w testach wychodzi mi że nie jestem alkoholikczka ,jednak jeśli bym zrobiła go lata temu to pewnie by wyszło że jestem.

Pojecie "alkoholik" i temat uzależnienia od alkoholu się już zmienia w ostatnim czasie. Kiedyś przymuszano ludzi by mówili o sobie że są alkoholikami do końca życia i nie mogli nic pić, łamiąc abstynencję byli usuwani z terapii. Teraz jest inaczej. Uczy się ludzi kontrolować picie alkoholu. On wciąż może być dla ludzi. Pani sobie z tym poradziła- jak wynika z opisu. Dla pani problem uzależnienia i tracenia kontroli w obszarze picia nie istnieje. Nie jest pani alkoholiczką (na podstawie tego co pani napisała). Zresztą ten termin to taka łatka, etykietka. Nikomu nie pomaga i już nie powinno się go stosować. Bo to nie jest część osobowości, tylko choroba, którą można pokonać. Życzę wszystkiego dobrego :)