Jak wzmocnić dziąsła?

Od dwoch lat bolal mnie zab, niestety na zdjeciu nic nie bylo widac, wiec dostawalam antybiotyk, dzialo sie tak co 2-3 miesiace. Na ostatniej wizycie stwierdzono ze na zdjeciu pojawil sie slad i jest to resorpcja zeba. Przeczytalam, ze zanika korzen zeba, dlaczego sie tak dzieje? Czy jest szansa uratowac zeba? Czy sa skuteczne srodki aby wzmocnic dziasla?

Witam, nie są znane do końca przyczyny resorpcji.Są różne rodzaje resorpcji, rozumiem, że u Pani występuje resorpcja wierzchołka korzenia i przebiega w kierunku do korony zęba.W tym konkretnym przypadku, przyczyną może być długotrwały ale o niezbyt dużej sile uraz zęba np: za wysokie wypełnienie w zębie przeciwstawnym, zgryz urazowy, stan miazgi itp.W celu konsultacji stanu dziąseł radziłabym udać się do gabinetu, gdzie otrzyma Pani wyczerpujące informacje.Pozdrawiam