Nadwrażliwość zęba a odpowiednie działania

Witam, Od kilku dni nadwrazliwy stal sie jeden zab trzonowy. Boli natomiast jedynie w przypadku gdy 'podrapie' go paznokciem blizej dziasla oraz w przyapku nitkowania zebow. Nie daje zadnych oznak podczas jedzenia/gryzienia badz mycia zebow. Nie jest rowniez wrazliwy na cieplo i zimno. Czy jest to oznaka, ze dzieje sie cos w srodku zeba czy moze byc to np. uszkodzone szkliwo? Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Witam.
Najprawdopodoniej na skutek recesji dziasla doszlo do odsloniecia szyjki zeba, znajdujacej sie na granicy korony zeba i korzenia. Prosze sprobowac pasty na nadwrazliwe zeby. Mozliwe tez ze pojawila sie prochnica, dlatego prosze umowic wizyte kontrolna u stomatologa.