Jak wzmocnić kostkę po dwukrotnym skręceniu?

Witam, w piątek rano skręciłam sobie kostkę, a idąc wieczorem już w opasce skręciłam ją drugi raz. Była mocno opuchnięta aż do wczoraj (poniedziałek), pojawił się krwiak, ale nie bolała. Dzisiaj natomiast opuchlizna znacznie zeszła, ale kostka boli. Dodam, że problem z tą nogą mam juz od 2 lat, co jakiś czas 'leci'. Czy lekarz poradzi cokolwiek już po zejściu opuchlizny? Niestety termin mam dopiero na jutro i nie wiem czy warto w ogóle pchać się do specjalisty. Jak wzmocnić tą kostkę?

witam problem w dużej mierze się powiela,gdyż nie wyprowadzone są zmiany powięziowe jakie występują po urazie, dochodzi wtedy do skręcenia powięzi o różnym typie. Na pewno nie należy pomimo wszystko stosować stabilizatorów , opasek itp ( stare podejscie do leczenia) warto sie udać do fizjoterapeuty, który wykonuje manipulacje powięziowe a na pewno problem z głowy

Mimo wszystko zalecałbym w fazie silnych dolegliwości bólowych zastosować jakichś sposób unieruchomienia. Chociaż na kilka dni. Natomiast po ustąpieniu dolegliwości bólowych należy przywrócić prawidłową elastyczność więzadeł i torebki stawowej. Prosta metodą są ćwiczenia na dysku (taki pompowany krążek), który można kupić w każdym sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym. Kilka razy dziennie po kilka minut i po kilku tygodniach będzie dużo lepiej.