Jak leczyć drugie skręcenie kostki?

Dzień dobry. Dwa tygodnie temu poślizgnąłem się i mam problem z lewą kostką.Pieta została przy ziemi natomiast reszta ciała przechyliła mocno do ziemi na prawą stronę. Kostka opuchła, czułem też nieraz delikatny ból koło ścięgna achillesa. Kuśtykanie przez tydzień. Po smarowaniu i chłodzeniu jest duża poprawa mogę już prawie normalnie chodzić(po 2 tyg) jednak pojawił się ból pięty i po zewnętrznej stronie stopy na środku kostki. To już moje drugie skręcenie. Proszę o pomoc co to może być?

Dzień dobry,

Warto by było udać się do lekarza by ocenić stopień urazu więzadeł stawu skokowego. Następnie proszę znaleźć fizjoterapeutę i rozpocząć proces usprawniania stawu skokowego. Raz uszkodzone więzadła poprzez utratę elastyczności są bardziej narażone na kolejne skręcenia. Bardzo ważna jest szybka fizjoterapia, ponieważ niedoleczone skręcenie st skokowego może skutkować w przyszłości przewlekłą niestabilnością.

Pozdrawiam serdecznie.