Jak zapobiec zakażeniu świerzbem?

spałam w jednej pościeli z osobą, która dwa dni temu miała bardzo bliskie kontakty z zarażonym na świerzb. osoba ta oczywiście nie jest jeszcze chora, ale nie wykluczone, że zdążyła zarazić się pasożytem. martwię się, że i ja się zaraziłam. co mogę zrobić (zakładając, że już zaraziłam się pasożytem) żeby zapobiec rozwinięciu się choroby? proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety niewiele, proszę sie nie niepokoić byc może nie dosżło do przeniesienia choroby, w razie objawów prosze udac się do lekarza.