W jaki sposób uchronić się przed świerzbem?

Kilka dni temu całowałem się i przytulałem z osobą, która poinformowała mnie dziś, że ma świerzb. Ja niczego nie odczuwam - żadnego swędzenia, żadnych zmian skórnych. Czy muszę umawiać się z lekarzem jak najszybciej czy zrobić to dopiero, kiedy pojawią się jakieś zmiany? Kiedy pojawią się jakieś zmiany? A może powinienem iść do apteki i kupić jakieś lekarstwo? Czy zarażam nawet jeżeli nie widać jakichś zmian, a zachorowałem? Jakie jest prawdopodobieństwo tego, że w ogóle złapałem to?

Świerzb jest chorobą zakaźną, łatwo przenosi się na innych. Okres wylęgania jest długi, dlatego nie odczuwa Pan na razie żadnych dolegliwości. Na świerzb leczymy nie tylko tych, którzy aktualnie chorują, ale też osoby kontaktujące się z chorymi. Proszę pójść do dermatologa po receptę na lek przeciwświerzbowy.