Jak zapobiegać krostom na nogach?

Moje pytanie dotyczy lekko czerwonawych kropek na nogach przy włoskach. Nie są bardzo czerwone, ani nie ma żadnego zapalenia czy zrogowacenia skóry, natomiast pokrywają całe nogi. Zazwyczaj golę się golarką - dbam o to żeby była świeża, robię peeling, używam pianki do golenia, i mam nawilżoną skórę. Dodam, że próbowałam golić się kremami i depilatorem jednak niczego to nie zmieniło, tak samo jak odkażanie skóry. Kropki wyglądają jakby po prostu było widać pod skórą cebulkę włosa nawet po goleniu, ale są też widoczne gdy nie golę się pare dni. Czy można temu zapobiec?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Dzień dobry, proszę spróbować depilacje laserową. Kilkanaście klientek które prowadziłam posiadły również ten sam problem o którym Pani wspomina i zabiegi epilacji laserowej zlikwidowały ten problem.

Pozdrawiam