Jak zapobiegać lub leczyć nagły ból w okolicach odbytu?

witam jak zapobiegac lub leczyc bol ktory pojawia sie niepostrzezenie jes to bol w okolicach odbytu tak jakby z jego wewnatrz gdzie automatycznie zaciskaja sie posladki trwa to sekunde ale jest silny

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie. Proszę udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Być może konieczna będzie wizyta u chirurga ogólnego/proktologa.