Jak zdiagnozować chorobę odkleszczową?

Witam, przesłałem objawy jednemu z lekarzy i stwierdził,że jest to choroba odkleszczowa, objawy zawroty głowy, sztywniejące mieśnie nóg i stawów,oczopląs, doskwiera mi rok na pewno.itp.Jak zdiagnozować chorobę odkleszczową i co to jest za choroba?Jakie badanie przeprowadzić i gdzie oraz jak ją leczyć?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, proszę skonsultować się z lekarzem chorób zakaźnych, który po osobistym badaniu zleci odpowiednie testy immunologiczne i wskaże dalsze postępowanie. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Prosze skontaktować się z lekarzem rodiznnym, który wystawi skierownaie do lekarza chorób zakaźnych. CHoroba odkleszczowa to borelioza. Wykrywa i rozpoznaje się ją testami PCR i western blot lub na podstawie punkcji lędźwiowej i objawów.