Jak zinterpretować niepokojące wyniki trzeciego badania na CMV?

Witam! Mam 25 lat. Planujemy z mężem dziecko, zrobiłam więc badania krwi, m.in. na cytomegalię. Po pierwszym badaniu na początku maja okazalo się, że przechodzę własnie infekcję po raz pierwszy (IgG 0.0 IU/ml - ujemny <0.6, IgM 2.23 AU/ml - dodatni >1.0). Drugie badanie wykonałam po ok. 1,5 miesiąca - IgG 0.4 IU/ml - ujemny <0.6, IgM 1.27 AU/ml - dodatni >1.0, tak więc rozumiem, ze zaczęłam wytwarzać przeciwciała, jednak nadal przechodziłam infekcję.

Kolejne badanie wykonałam po kolejnych 3 tygodniach i właśnie ten wynik mnie niepokoi, ponieważ przeciwciała spadły minimalnie - IgG 0.3 IU/ml - ujemny, a aktualna infekcja ma wyższy wskaźnik niż ostatnio - IgM 1.44 AU/ml. Chciałabym się dowiedzieć, dlaczego IgG spada mimo upływu czasu, zamiast wzrastać i czy to normalne, ze przez prawie 3 miesiące nie udało mi się uodpornić na CMV. Lekarz rodzinny powiedział mi po pierwszym badniu, ze po 3 miesiącach prawdopodobnie będę już zdrowa i będę mogła zajść w ciążę. Niestety okazało się, że jest inaczej. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.
Ponieważ Twoje pytanie dotyczy prośby o interpretację wyników badań nie możemy na nie odpowiedzieć, gdyż przekracza to kompetencje naszego portalu.
Skonsultuj wyniki ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Ciebie i mając możliwość przeprowadzenia ewentualnych badań, będzie mógł właściwie je zinterpretować i ocenić Twój stan zdrowia.
Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl