Jak zmniejszyć opuchliznę po ukąszeniu przez komara?

Obudziłem się z opuchlizną na pół przedramienia. Podejrzewam, że jest to ukąszenie komara. Czy tak poważna reakcja jest dla mnie niebezpieczna? Jak zmniejszyć opuchliznę? Pozdrawiam!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli obrzęk okolicy ugryzienia nie będzie narastał oraz nie pojawią się inne niepokojące objawy, to nie ma powodów do niepokoju. Miejscowo proszę zastosować maść/żel na ugryzienia/ukąszenia - takie preparaty dostępne są w każde aptece.