Jak zmniejszyć senność podczas stosowania Parogenu?

Przyjmuje od stycznia lek Parogen w dawce 10 mg. (Z powodu depresji i co za tym idzie problemów ze snem)Odczuwam bardzo dużą senność ok godz. 22. Chciałabym zmniejszyć to uczucie sennosci. Czy mogę jeszcze podzielić tabletkę i zacząć brać 5mg tego leku?

Modyfikację dawkowania należy przeprowadzić za zgodą oraz pod kontrolą lekarza. Proszę regularnie monitorować ciśnienie tętnicze krwi - zbyt niskie może być przyczyną nadmiernej senności. Sugeruję oznaczenie morfologii, kreatyniny, mocznika, dbanie o spożywanie min. 2l płynów dziennie oraz zwiększenie spożycia sodu (jeżeli wspomniane badania potwierdzą prawidłową pracę nerek).