Dlaczego podczas stosowania leku odczuwam zmęczenie?

Dzień dobry,od ponad miesiąca stosuje lek Depralin ODT 5mg na nerwice lękową,w pierwszym tygodniu zacząłem brać jedną tabletkę rano a w drugim tygodniu zacząłem stosować 2 tabletki depralinu przed spaniem,dzisiaj mija prawie drugi miesiąc a ja wciąż odczuwam uczucie zmęczenia,przymulenia oraz niewyraźny wzrok,czytałem ulotkę Depralinu i takie skutki niepożądane się zdarzają ale martwię się że prawie dwa miesiące dawkowania to długo by odczuwać skutek niepożądany.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ma Pan rację, lek Depralin ODT może powodować uczucie zmęczenia, zaburzenia widzenia, a także bóle głowy, nudności, większy lub mniejszy apetyt czy dzwonienie w uszach. Producent preparatu informuje jednak, że te skutki uboczne ustępują po upływie kilku tygodni.

W Pańskim przypadku trwają one już dwa miesiące, dlatego wskazana jest konsultacja z psychiatrą. Zła tolerancja danego leku oraz występowania działań niepożądanych wymaga bowiem bezpośredniej konsultacji medycznej. Być może dawkowanie leku wymaga modyfikacji, ale o tym powinien zadecydować specjalista.

Więcej informacji na temat leku Depralin ODT można znaleźć pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/depralin.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.