Kiedy zacznę odczuwać działanie leku?

Dzień dobry. Lekarz przypisał mi lek Depralin 10 mg. Na leku jestem już 8 dni, przez tydzień przyjmowałem 5mg, wczoraj z zalecenia lekarza zwiększyłem dawke do całego leku 10mg. Przez pierwsze 3 dni przy 5mg odczuwam małe skutki uboczne. Przy 4 dniu już nie czułem nic. Dzisiaj tak samo dawka zwiększona, a skutków ubocznych brak. Czuję się po prostu tak jakbym ich w ogóle nie przyjmował. I moje pytanie. Czy w związku z tym to oznacza że lek jest dobrze dobrany czy po prostu lek dla mnie jest za słaby. Czy po prostu odczuje jego działania dopiero za jakiś czas?. Nurtuje mnie ciągle te pytanie, bo naczytałem się różnych komentarzy na forum i mam wrażenie że po prostu nie jestem chory na Nerwicę i tym podobne. Nie ukrywam że chyba oczekiwałem różnych skutków ubocznych jak u innych. Na ten moment jestem nieusatysfakcjonowany. P. S jest jeden skutek uboczny, który jak wiadomo raczej będzie się długo utrzymał. Raczej spadło mi libido, na dłuższą metę brak osiągnięcia orgazmu. Po jakimś czasie tracę chęci do dalszych działań.

Witam Pana,

dziękuję, że Pan wybrał ABC Zdrowie.

Jest Pan bardzo młodym człowiekiem, ale zamiast na życiu skupił się Pan na lekach, oczywiście korzystając z informacji internetowych. Proponuję aby przestawił Pan myślenie, z internetu i leków na działanie, hobby, sport lub inne zainteresowania. 25 lat ma się tylko raz w życiu. Jest to czas, w którym rozwijamy swoje ciało fizycznie i psychicznie. Jest bardzo dużo różnych aktywności poza internetem i lekami, proszę się skupić na innej aktywności, spacery, bieganie, jazda na rowerze, przebywanie na świeżym powietrzu, czytanie, które doprowadzi Pana do samorozwoju, czyli do zrealizowania planów i działań w młodym wieku. Marek Aureliusz wiele wieków temu powiedział "Nasze życie jest tym, co zeń uczynią nasze myśli", proponuję aby było to motto Pana życia. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w znalezieniu innych zainteresowań.