Brak odczuwania radości z życia

Witam,mam problem na podłożu psychicznym,mianowicie od czasu około dwóch lat mam problem,że nie czuje się szczęśliwy w pełni tak jakby coś mnie blokowało i mam odczucie,że musze coś znaleźć jakby swoją droge ,to "coś" co pozwoli mi odczuwać pełną radość życia,teraz mam stan taki,że sam nie wiem co tak naprawde od życia chce,nie wiem czy ma to związek z wiekiem czy z czymś,często też tęsknie i nie wiem czy to za sobą starym,czy za starym życiem czy po prostu za przyszłością.

W sytuacji głębokiego kryzysu- warto zgłosić się do psychologa. Specjalista pomoże przyjrzeć się przyczynom obniżonego nastroju i braku sensu oraz celu w życiu, zdiagnozuje i zachęci do wspólnej pracy nad zmiana, która przyniesie większą satysfakcje z siebie i życia.

Proszę Pana, najlepiej pójść do psychiatry lub psychologa i porozmawiać o tym, co się wydarzyło dwa lata temu. Bo z Pana opisu wynika, że była to sytuacja progowa, po której coś się wydarzyło niemiłego. Proszę nie zwlekać. Jest Pan bardzo młodym człowiekiem. Warto wziąć przykład z naszych piłkarzy, którzy stworzyli świetny team, który teraz wygrywa. A część zawodników, którzy teraz świetnie grają siedziała na ławach klubowych i tylko patrzyła na rozgrywających mecze. Jednak nie złożyli broni, trenowali i wierzyli w swoje umiejętności i siłę. Pana siłą jest młody wiek. Proszę dołączyć inne działanie tj. hobby, sport, zainteresowania - to kiedyś zaprocentuje.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl