Czy to normlana reakcja na taki lek?

Dzień Dobry Od 5 lat lecze się na nerwicę oraz stany depresyjne, ( chodzę do psychiatry, oraz psychologa) Przez ostatnie lata było już bardzo dobrze, lecz ostatnimi miesiącami mi się pogorszyło, w nocy ciężko mi spać, często nie śpię i czuję ucisk w klatce oraz mam podwyższone ciśnienie cos w tym przedziale (140\80) oraz czasem drgnie np nogi. Od kilku miesięcy biorę faverin, lecz ostatnio dodatkowo przepisał mi kwetaplex, lecz po tym nowym leku bardzo źle się czuje, np: wezmę go o 22 to śpię do 15 I gdy wstanę kręci mi się w głowie. Czy to jest normalna reakcja na ten lek? Ponieważ wizytę mam za tydzień i zastanawiam się czy czekać tydzień czy spróbować jednak ustalić jakoś wcześniej jak by się dało. Błagam o pomoc wiem że lekarz nie znający mnie nie będzie w stanie mi powiedzieć czy go odstawić, lecz chciałbym wiedzieć czy to normalna reakcja organizmu na lek, i czy jesli dalej to będę brał przez kilka dni może się coś stać? Dziękuję

Witam Pana,

nie napisał Pan o swoich zainteresowaniach ani o swoim hobby. Ja osobiście skoncentrowałabym się na Pana wieku, 20 lat to ogromny potencjał, który należy rozwijać poprzez aktywnością fizyczną, zaczynając od spacerów i nordic walking. Można też zająć się czytaniem, pisaniem, korespondencją, relaksacją. Przykład dobrych medytacji i relaksacji można znaleźć w internecie. Można tez zając się hatha jogą, te ćwiczenia również znajdzie Pan w internecie. Moim zdaniem, w Pana przypadku bardzo ważna jest aktywność fizyczna i intelektualna a na temat leków proszę rozmawiać z lekarzem, który ten lek przepisał. Pozdrawiam